Drāmas pulciņš līdzdarbojās Drustu dārgumu meklēšanā

„Drustu bagātības meklējot” – pasākums ar šādu nosaukumu 21. septembrī, no plkst. 15.00 - 20.00, notika krāšņajā Vidzemes augstienes pagastā, kur vietējie cilvēki sarūpējuši pēcpusdienu ar ieskatu muižnieku fon Hāgemeisteru laikmetā un mūsdienu viensētu mūzikas apvienību koncertus.

Pie Vecdrustu muižas pasākuma apmeklētājus sagaidīja vēsturiskās personības brāļi Heinrihs un Augusts fon Hāgemeisteri – nepelnīti piemirsti Gatartas, Jaundrustu un Vecdrustu muižnieki no 19. gadsimta pirmās puses. “Brāļus fon Hāgemeisterus var uzskatīt par gudriem uzņēmējiem un mecenātiem, arī literātiem - ja visas lielās uzņēmējdarbības koorporācijas, banku sektors un valdības rīkotos pēc šāda ilgtermiņa domāšanas parauga, mūsdienu cilvēktiesību laikmetā mēs būtu laimīgu un pārtikušu cilvēku paaudze,” tā domā projekta vadītāja Agnese Ērkšķe. Ar iesaistošām, izglītojošām spēlēm un draiskām izdarībām pasākumā varēja uzzināt vairāk par muižnieku un zemnieku dzīvi 19. gadsimta Vidzemē. Bija iespēja tikt pie sava pirmā dzimtas uzvārda, „izpirkt” sev īpašumu no muižniekiem, iepazīt 19.gadsimta pirmās puses vēstures liecības, piedalīties cienastā vācbaltu gaumē,  kā arī gūt ieskatu tiem laikiem raksturīgā mūzikā un mākslā. 

Mūsdienu Drustu bagātības stāstos un folkmūzikā

Pasākuma „Drustu bagātības meklējot” otrajā daļā folkmūzikas koncertu sniedza rituālā kopa „Trīs gaisi”, kuras dalībnieki ir ne tikai pieredzējuši tradicionālo godu vadītāji, bet arī ikdienā turpina vecāku aizsāktās rūpes par Jaundrustu muižu. Ar saknēm Latvijas neatkarīgajā mūzikā ir indīroka un grandža grupa „Dārgoļi”. Tās dalībnieki kopj viensētas pagasta Gatartas pusē. Savukārt Drustu pagasta Auļukalna muižā dzīvo stāstnieki Inita un Mikus, kuri zem apvienības “Brīnumpasaka”, koncertam piešķīra īpašu noskaņu, klausītājus uzrunājot ar “Pasaku par kalēju”. Šo kncertu papildināja Kungu joki, kurus ļoti radoši, dinamiski un patiešām smieklīgi stāstīja Raunas vidusskolas drāmas pulciņa puiši: Gints Broks, Reinis Riekstiņš un Māris Šmits. 

Paldies jauniešiem par darbu, drosmi uzstāties un paldies skolotājai Inesei Lācei, kura spēj ielikt puišos prieku uzstāties! 

 

Ievietots 24 Sep, 2019 | Informāciju sagatavoja Justīne Buliņa