Ledus gladiatori 2019

No 4. – 7. martam Vidzemes Olimpiskā centra ledus hallē norisinājās lielākās skolu slidošanas sacensības LEDUS GLADIATORI finālsacensības!

Tajās tika noskaidrots, kuras klases šosezon spējušas vislabāk uztrenēt slidotprasmi un sadarbības spējas, kā arī tika noskaidroti labākie atbalstītāji.

Komandām bija jāveic šādas stafetes:

  1. Sadarbība – bez laika kontroles
  2. Tehnika – ar laika kontroli
  3. Ātrums – ar laika kontroli

Stafetēs uzrādītos laikus tiesneši summē un fiksē komandas rezultātu. Cīņas norisinājās ne vien uz ledus, bet arī tribīnēs, kur tika noskaidroti skaļākie karsēji katrā klašu divīzijā.

Paralēli tam, Vidzemes Olimpiskā centra Universālajā zālē, kur notika arī apbalvošana, bērniem un jauniešiem notika vairākas izklaidējošas aktivitātes: Olimpiskā ABC stends sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, VJC Vinda stends; Dronu paraugdeminstrējumi; LGK atrakcijas; aizraujošas aktivitātes bez sacensību elementiem.

Skolu slidošanas sacensības “Ledus Gladiatori” katru sezonu pulcē ap 1000 dalībniekus no Vidzemes reģiona izglītības iestādēm un ir lielākās šāda veida sacensības Latvijā. “Ledus Gladiatori” mērķis ir ne tikai noskaidrot ātrākās klašu komandas, bet arī dot iespēju bērniem apgūt slidošanas pamatus. Katra komanda pirms finālsacensībām aizvada trīs treniņus, kuros Vidzemes Olimpiskā centra slidošanas instruktori palīdz apgūt “Ledus Gladiatori” šķēršļu trases un slidošanas tehnikas elementus. Ar vērtīgām balvām visai klasei tiek apbalvotas visas klašu komandas un pedagogi, kā arī atraktīvākie karsēji, atbalstītāji, kuri ir piedalījušies “Ledus Gladiatori” sacensībās.

Mūsu skolu šogad pārstāvēja 4.klase, 5. klases,6.klases, 7.klases un 8.klases divīzijas.

Finālsacensību pirmajā dienā savas prasmes atrādīja gan ceturto, gan piekto klašu divīzijas. 12 komandu konkurencē 4.klase izcīnīja augsto 1.vietu aiz sevis atstājot Blomes, Stāķu un Valmieras 4.klašu divīzijas. 5.klases divīzija 14 komandu konkurencē izcīnīja godpilno 2.vietu.

Finālsacensību otrajā dienā savas slidotprasmes atrādīja 6.klašu divīzijas. Sīvā konkurencē mūsu skolas slidotāji izcīnīja 2.vietu.

Trešajā dienā sacentās septīto klašu divīzijas. Lai gan ledus laukumā redzētais lika novērot izteiktus līderus, finālos visu izšķīra precizitāte un tiesneši lēma par labu precīzākajām komandām! Tā nu pēc spraigas cīņas no 17 komandām mūsējie ierindojās augstajā 4.vietā.

Noslēdzošajā ceturtajā sacensību dienā 8.klases divīzija ierindojās godalgotajā 3.vietā.

Paldies sporta skolotājam Andrim Abrāmovam par skolēnu iesaistīšanu un sagatavošanu slidošanas sacensībām! Paldies klašu audzinātājiem un priekšmetu skolotājiem, kuri ar sapratni pieņēma skolēnu stundu kavējumus gatavojoties sacensībām!

Raksta sagatavošanā izmantota informācija un fotogrāfijas no www.voc.lv.

Ievietots 11 Mar, 2019 | Informāciju sagatavoja Ilze Podniece