Mācību ekskursija 8.- 10. klasei uz Ziemassvētku kauju muzeju un Swedbank Finanšu laboratoriju

2019. gada 9. aprīlī Raunas vidusskolas 8.- 10. klases jaunieši devās mācību ekskursijā uz Ziemassvētku kauju muzeju un Swedbank finanšu laboratoriju.

Diena ar nolūku bija plānota, lai tā ietvertu dažādas dimensijas: būšanu svaigā gaisā, humanitāro zināšanu apguvi un ikdienas vajadzību (darbību) nostiprināšanu.

Ziemassvēku kauju muzejā jaunieši padziļināja savu izpratni par vienu no lielākajiem Latvijas vēstures notikumiem: strēlnieku kaujām Tīreļpurva apkārtnē 1916. gada ziemā. Tāpat muzeja gids blakus interesantajam vēstures izklāstam integrēja fiziskās aktivitātes komandās.

Vēlāk jaunieši apmeklēja nesen izveidoto Swedbank Finanšu laboratoriju. Tie ir dažādi finanšu pratības uzdevumi, kas ietverti "izlaušanās spēles" (Escape Room) ietvarā. Jaunieši sadalījās komandās un veica dažādus uzdevumus, kuros bija jāstrādā ar ikdienas finanšu prasmēm, reizē cenšoties izdarīt lietas pareizi, lai varētu iegūt nobeiguma koda daļu. Ja sākotnēji varēja novērot, ka jaunieši nebija iedvesmoti doties uz banku, tad nonākot šajā vidē, komandas aizrāvās ar uzdevumu pildīšanu. Paši jaunieši atzina, ka bija interesanti. Paveicot visus uzdevumus, jauniešiem tika piedāvāta iespēja uzbraukt ēkas 25. stāvā, lai uz Rīgu palūkotos no putna lidojuma.

Ziemassvētku kauju muzeja apmeklējums tika organizēts projekta "Skolas soma" ietvaros.

Paldies 10. klases audzinātājai Aigai Matjušenokai, kas līdztekus vēstures skolotājam Edgaram Plētienam pavadīja jauniešus šajā mācību braucienā.

Ievietots 11 Apr, 2019 | Informāciju sagatavoja Edgars Plētiens