Mūsu skolā piedalās projektā "Radi, lieku neradot!"

Jau RĪT ir atklāšanas tiešsaiste, 27.janvārī plkst. 13.00, kuru atklās TV personība un vides aktīviste Kristīne Garklāva, kura pievērsīs uzmanību vietējiem un globāliem vides izaicinājumiem.  Šeit ir links, ko sūtīt skolēniem, lai varētu pieslēgties trešdien tiešsaistei: https://ej.uz/tiessaistes_saruna_1, ja neizdodas pieslēgties MS Team kanālam, tad tiešsaisti varēs vērot URDA Facebook kontā: https://www.facebook.com/events/1354270511582482/ (arī bez reģistrēšanās Facebook).

Projekta Radi, lieku neradot! mērķis: izveidot un noorganizēt izziņas veicinošu kampaņu, kas sniegtu jauniešiem iespēju padziļinātā veidā apgūt vides tēmas par aprites ekonomiku un rosinātu līdzdarboties - ne tikai domāt un radīt jaunus risinājumus materiāliem, kas šobrīd nav masveidā pārstrādājami, bet arī vedinātu uz domām un rīcību atkritumu samazināšanā un pārveidē.

Projekta pamata mērķauditorija: 13 - 19 gadus veci jaunieši (7.-12.klases skolēni).

Kampaņas „Radi, lieku neradot!” galvenais vēstnesis ir tēls vārdā Žanis Neveisteris. Tēlu radījusi māksliniece Anna Vaivare. Žaņa spēks slēpjas zinātkārē un matos – brīžos, kad viņš izvēlas darīt labu tie zied, bet novīst, kad Žaņa rīcība varētu būt videi draudzīgāka. Lai rosinātu jauniešus domāt un iesaistīties jaunu vides risinājumu veidošanā un iepazīšanā, Žanis viņus uzrunās caur dažādiem kampaņas materiāliem – video lekcijām, asprātīgiem komiksiem, video klipiem un pat datorspēlēm, kurās viņš aicinās nebarot atkritumu poligonu un izprast produktu dzīves ciklu.

 

Tiešsaistes sarunu un online video lekciju plāns:

Tiešsaistes sarunas (notiks URDA Facebook konta un MS Team (linki tiks izsūtīti dažas dienas pirms konkrētā datuma)):

27.janvāris plkst. 13.00 - tiešsaistes saruna ar TV personību, vides aktīvisti Kristīni Garklāvu par “Vietējām un pasaules problēmām”.
3.marts (laiks tiks vēl precizēts) - tiešsaistes saruna ar SIA "Design Elevator " pārstāvjiem par tēmu  “Produkta dzīves cikls”.
23.martā (laiks tiks vēl precizēts) - tiešsaistes saruna ar SIA "Design Elevator" pārstāvjiem par tēmu “Dizaina domāšana”
6.aprīlī (laiks tiks vēl precizēts) - tiešsaistes saruna ar modes mākslinieci Baibu Ladigu-Kobajaši par tēmu "Ekodizains un atkritumu neradīšana modes biznesā"
21.aprīlī (laiks tiks vēl precizēts) - tiešsaistes saruna ar Lauru Arnicāni par tēmu “Zero waste dzīvesveids - ar ko sākt, kā noturēties, kā nepārspīlēt”

Online video lekcijas (video ierakti tiks izsūtīti pēc šī plāna):

No 28.janvāra līdz 2.martam jānoskatās trīs video lekcijas par tēmām „Atkritumu apsaimniekošana”, „Atkritumu otrreizējā pārstrāde un aprites ekonomika” un „Produkta dzīves cikls”.
No 4.marta līdz 22.martam jānoskatās video lekcija „Ekodizains”.
No 7.aprīļa līdz 20.aprīlim jānoskatās video lekcija par „Atkritumu samazināšana, pārveidošana un labošana.”

 
 
Dalība visās kampaņas aktivitātēs ir BEZ MAKSAS.
Kampaņu „Radi, lieku neradot!” (reģ. nr. 1-08/76/2020) finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF),  realizē „Daibes ilgtspējas centrs”.
 
 
 
Vairāk par kampaņu: https://www.urda.lv/lv/zanis  
 

Ievietots 26 Jan, 2021 | Informāciju sagatavoja Justīne Buliņa