Patriotiskās dzejas festivāls

Vidzemes 8. Patriotiskās dzejas konkurss "Mūs vieno Latvijas svētais vārds!"

  Jau astoto reizi Salacgrīvas novada bibliotēka rīkoja šāda veida konkursu. Konkursam adresētos darbus iesniedz vietējā bibliotēkā no 2018. gada 3. aprīļa līdz 1. jūnijam ieskaitot. Konkursa mērķis – paplašināt jēdzienu patriotisms = latviskums izpratni; veidot iemaņas dzejas rakstīšanā; paaugstināt skolēnu, skolotāju, bibliotekāru zināšanas par latviešu jūrniecību. Konkursu izsludina un rīko Salacgrīvas novada bibliotēka. Konkurss ir atklāts, to organizē konkursa rīkotāji, sadarbojoties ar Vidzemes bibliotēkām un skolām. Konkursa dalībnieki – Vidzemes mācību iestāžu 2.-12. klašu skolēni. 

  No Raunas vidusskolas piedalījās nu jau bijusī Raunas vidusskolas 6.klases skolniece Kitija Blodziņa. Kitijas dzejolis neguva godalgotu vietu, tomēr tika izvirzīts uz otro kārtu. Kā pateicība par piedalīšanos tika saņemts ielūgums uz konkursa noslēguma pasākumu Lāčplēša dienā, 11.novembrī Salacgrīvas kultūras nama Lielajā zālē. Vidzemes 8.Patriotiskā dzejas festivāla „Mūs vieno Latvijas svētais vārds !” ietvaros notika uzvarētāju (skolēnu/skolotāju/bibliotekāru) godināšana, laureātu dzejoļu lasīšana, grāmatas “MŪS VIENO LATVIJAS SVĒTAIS VĀRDS!” atvēršana un tikšanās ar autoriem.

  Par godu svētkiem Salacgrīvā viesos bija NBS Jūras spēku mīnu meklētājs M-06 "Tālivaldis", kuru bija iespējams aplūkot klātienē. Saņēmām laureātu dzejas grāmatu kā dāvinājumu, un arī dažādas citas vērtīgas grāmatas skolas bibliotēkai, kuras tika nodotas Kitijas literatūras skolotājai Intai Paipalai.

  Paldies skolotājai Intai Paipalai par jaunietes sagatavošanu konkursam! Šeit noteikti vietā sen senais teiciens: „Mēģināts nav zaudēts!” Vienmēr ir vērts mēģināt kaut kur piedalīties arī ārpus skolas, tā rodas tik vērtīgā dzīves pieredze!

  Tādēļ no sirds aicinu arī citus jauniešus piedalīties turpmāk šāda veida konkursos. Tas ir vērtīgi!

Cieņā, Digna Soboļeva, Rozes bibliotēkas vadītāja

Ievietots 8 Jan, 2019 | Informāciju sagatavoja Ilze Podniece